Song Joong Ki ‘nin Filmi Space Sweepers Netflix’de Yayınlanacak!

Song Joong Ki ‘nin başrolde olduğu uzayda geçen ilk Kore bilimkurgu filmi olan “ Space Sweeper ”, Netflix’te yayınlanacak. Filmin 23 Eylül’de gösterime girmesi planlanmıştı. Ancak COVID-19 nedeniyle ertelenmişti. Bu yüzden yapımcılar filmin sinemalarda vizyona girmemesine karar verdi.

Song Joong Ki ‘nin Space Sweepers Filminin Konusu

Song Joong Ki ‘nin başrolde olduğu 2092 yılında geçen “ Space Sweeperskore filmi, 2092 yılında bir uzay gemisinde yer alan mürettebatın etrafında dönmektedir. Tae Ho (Song Joong Ki) para için her türlü işi yapmasına rağmen maddi durumu kötü olan bir pilottur. Bir gün, Sun Jang (Kim Tae Ri) tarafından yönetilen bir uzay gemisinin pilotu olarak çalışmaya başlar.

Song Joong Ki ve Kim Tae Ri gibi yıldızlar oyuncularla dolu kadrosuyla “Space Sweepers” filminin, pandemiden dolayı canlılığı kaybolan Kore film endüstrisini canlandıracağı umuluyordu. Ancak Netflix‘in Cuma günü yaptığı açıklama, bu tür umutları yok etti.

Filmin dağıtımcısı Merry Christmas’ın CEO’su You Jeong Hun “ Space Sweepers filminin, kaçınılmaz COVID-19 salgın durumu nedeniyle Netflix aracılığıyla izleyici ile buluşmasına karar verdik.” açıklamasını yaptı.

“Ayrıca, geleneksel dağıtım yöntemleri ile dijital dağıtım arasındaki çizginin çoktan ortadan kalktığını düşünüyoruz. Bu yüzden filmin piyasaya girmesini geciktirmeye hakkımız yok.”

Space Sweepers”, bu yıl Netflix aracılığıyla sinemalarda gösterilmeyi tercih eden “The Call” ve “Time to Hunt” da dahil olmak üzere pek çok filmde olduğu gibi, internet ortamında ilk kez vizyona giren bir sinema filmi değil.

Netflix de yayınlanan filmler dünya çapında 190 ülkede, 31 dilde altyazılı olarak 195 milyon insana ulaşmış olacak. Ayrıca Netflix‘te yayınlamak, finansal olarak daha az riskli olma avantajına da sahip. Film yapımcıları gişe rekoru kırarak daha fazla kazanabilirken, filmin başarısız olması durumunda maddi kayıplar da yaşayabiliyor. Bu yüzden filmi Netflix‘te sabit bir fiyatta göstererek finansal riski de Netflix‘e devretmiş oluyor.

Space Sweepers Filmi İçin Netflix’den Açıklama Geldi!

Bir Netflix yetkilisi, “Size sözleşmenin ayrıntılarını söyleyemeyiz. Ancak Netflix, filmin performansına bağlı olarak değişebilen tüm gelirle ilgili riskleri üstleniyor.” açıklamasını yaptı.

Anlaşmanın detayları açıklanmasa da, eleştirmen Ha Jae Geun, “Space Sweeper” gibi bir filmin Netflix’ten makul bir teklif alması bekleniyor. Elbette fiyat, filmin sinemalarda büyük bir başarı elde etmesine kıyasla daha düşük olacaktır. COVID-19 dolayısıyla filmin başarısız olma ihtimali göz önüne alınarak , Netflix seçeneği daha mantıklı görünüyor. ‘Space Sweeper‘ gibi bir filmin Netflix‘e gitmesiyle, birçok film yapımcısı Netflix‘i uygulanabilir bir seçenek olarak görecektir. ”dedi.

Bununla birlikte yapımcılar, 24 milyar won’a (21.5 milyon $) mal olan filmin, pandemi durumu olmasaydı gişede başarılı olacağından emindiler.

Merry Christmas’ta bir yetkili “Dürüst olmak gerekirse, prodüksiyonun ilk aşamalarından beri hedefimiz sinemalardı 10 milyon bilet satmaktı ve kendimize güveniyorduk,” dedi.

Space Sweeper ‘in sinemaları yeniden canlandıracağına inanan sinemacılar, ilerleyen günlerden itibaren sosyal mesafe seviyesi 2. Seviyeye yükseltileceği için yeni zorluklarla karşılaşıyor.

Bunun üzerine Lotte Cinema’dan bir yetkili “Dağıtımcı Merry Christmas’ın kararı nedeniyle sinemalarımızda Space Sweeper‘ı gösteremememiz talihsiz bir durum. Ancak, COVID-19’un özel durumu nedeniyle kararlarını anlayışla karşılıyoruz. ” açıklamasını yaptı.

Space Sweepers kore filminin Netflix‘de yayınlanacağı tarih ise henüz açıklanmadı.

Kaynak (1)

missy

Kendi halinde geçinip giden nev'i şahsına munhasır

Bir Cevap Yazın