Park Shin Hye Kimdir? Koreli Oyuncu Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Bak Sin Hye olarak da bilinen Park Shin Hye, neslinin en üretken ve en popüler k-drama aktrislerinden biridir. Park Shin Hye, yıldız oyunculuğundan tutun, inkar edilemez güzelliğine kadar, kore dizi dünyasının en yetenekli aktrisleri arasındadır.

Park Shin Hye, inanılmaz sayıda Güney Kore dizisi ve filminde rol almakla kalmadı. Kim Woo Bin (The Heirs), Lee Min Ho (The Heirs) ve Lee Jong Suk (Pinocchio) gibi bir çok ünlü koreli aktörle de başrolü paylaştı.

Park Shin Hye Nasıl Yıldız Oldu?

Park Shin Hye, özel okul öğretmenlerinden biri olan Lee Seung Hwan‘ın müzik şirketi “Dream Factory” için elemelere girene kadar diğerleri gibi normal bir Güney Koreli genç kızdı. Dream Factory sayesinde oyunculuk ve müzisyenlik gibi bir çok alanda eğitim almayı başardı. Piano ve gitar gibi enstrümanları kullanmayı öğrendi. 2001 yılında ailesi kızlarının kariyerine ciddi bir şekilde devam edebilmesi için Seul’e taşındı.

2003 yılında, Lee Seung Hwan‘ın müzik videosu Ggot’da başrol karakter olarak sektörde dikkatleri üzerine çekti. Bunun üzerine ‘Stairway to Heaven‘ dramasında bir rol için seçmelere katıldı ve başarılı oldu. Rol için bekleyen 250 kız arasından seçildi. Buradan itibaren oyunculuk kariyerinde yükselişe geçmeye başladı.

Daha sonraları güzel oyuncu, çok fazla dikkat çekmeyen birkaç dizide daha rol almaya devam etti. Ancak azmi ve sıkı çalışması sayesinde, oyunculuk yeteneğini herkese kanıtladı. 2009 yılında ise , Jang Geun Suk ile başrol de olduğu SBS kore draması You’re Beautiful ‘da ki başarısı ile adından çok kez söz ettirdi.

Park Shin Hye Hakkında Kısa Bilgiler

Park Shin Hye 18 Şubat 1990’da doğdu. Chung-Ang Üniversitesi’nden mezun oldu ve yetenek ajansı olarak SALT Entertainment bünyesinde kariyerine devam etti.

Öğrencilik zamanlarında kendisine sınıf arkadaşları tarafından “Domuz Park” lakabı takılmıştı çünkü güzel oyuncu yemek yemeyi çok seviyordu. Ayrıca You’re Beautiful dizisindeki karakterinin onun gerçek kişiliğini yaklaşık % 80 oranında yansıttığını söyledi. Yani kendisini daha iyi tanımak istiyorsanız bu güzel kore dizisini izlediğinizden emin olun.

Park Shin Hye’nin En Sevilen Dizi ve Filmleri

Yardımcı rol kategorisinde Park Shin Hye, 2013 yapımı Miracle in Cell No. 7 (Türkiye’de 7. Koğuştaki Mucize adında uyarlaması da çekildi) ve 2005 draması Cute or Crazy‘daki çalışmalarıyla sık sık övüldü . Elbette, onun şimdiki gibi bir yıldız olmasını sağlayan Stairway to Heaven dramasını da unutamayız .

Park Shin Hye’nin You’re Beautiful dizisinden sonra en sevilen dizilerinden biri de, Lee Min Ho ile başrolü paylaştığı The Heirs dizisidir. Öyle ki dizi yüksek reyting rekorları kırarak Kore’de o zamanlar büyük sükse yarattı. Diğer sevilen dizisi de, her yalan söylediğinde hıçkırık krizine giren ve hayali olan mesleğe ulaşmak için çabalayan bir genci canladırdığı rolü ile 2014 draması Pinocchio dizidir. Bu dizide ki oyuncu arkadaşı Lee Jong Suk ile uyumundan dolayı bir çok kez sevgili oldukları dedikodusu bile ortaya atılmıştır. Fakat her seferinde yakın iki arkadaş olduklarını dile getirmişlerdir. Ayrıca The Heirs dizisinde Lee Min Ho ile birlikte 2013 SBS En İyi Çift Ödülü‘nü ve Pinocchio dizisindeki rol arkadaşı Lee Jong Suk ile de 2014’te yine SBS En İyi Çift Ödülü‘nü kazandı. 2016 da ise Doctors dizisi ile genç kız rollerinden arınıp daha olgun ve doktorluk kariyerinde yükselen bir rol ile oyunculuğunun ne kadar da geliştiğini kanıtladı.

Park Shin Hye ve Choi Tae Joon’un Sevgili Oldukları Ortaya Çıktı!

2018 yılında ise Park Shin Hye‘nin Choi Tae Joon ile sevgili olduğu haberi Dispatch tarafından ifşa edildi. Haberde ikisininde aynı üniversitesinden mezun oldukları ve yakın bir ilişki içinde oldukları söylendi. İki oyuncu daha önce The King of Dramas da konuk oyuncu olarak ekranlarda görünmüştü. İlk başta haberleri yalanlayan ikili daha sonra Dispatch tarafından yayınlanan başka bir haberden dolayı söylentileri kabul etti. Haberde ise Choi Tae Joon, Park Shin Hye‘yi evinden alırken görüntülenmişti. Çiftin ilişkisi ise hala devam etmektedir.

Park Shin Hye 2020 Yılında Neler Yaptı?

2020 yılının genelinde daha çok film sektörüne odaklanan güzel oyuncu, ‘ Call ve ‘ #Alive ‘ gibi filmlerde rol aldı. Memories of the Alhambra dizisinden itibaren yeni bir dizide rol almamıştı. Şu sıralar ise Sisyphus: The Myth isimli bir dizide rol alacağı onaylandı. Bu dramanın içeriği hakkında pek bir şey yayınlanmadı. Fakat dizinin bilim kurgu türlerine ters düşen ve Yunan mitolojisiyle bağlantılı bir konusu olduğunu biliyoruz.

Sisyphus: The Myth dizisi için merak edilen bir diğer unsur ise Park Shin Hye ve Jo Seung Woo‘nun bir araya gelecek olması. Dizinin 2020‘nin sonlarında yayınlanması bekleniyor. Ancak pandemi döneminden dolayı kore eğlence endüstrisinin aldığı darbeler sonucu dizinin akıbeti ne olur bilemiyoruz. Umarız en yakın zamanda bu korona illetinden kurtuluruz.

Park Shin Hye hakkında ki diğer haberlerimiz için burayı tıklayın!

missy

Kendi halinde geçinip giden nev'i şahsına munhasır

Bir Cevap Yazın