2020 Kore Dizi Önerileri |Kesinlikle İzlenmesi Gereken!

Bugün, 2020 Kore Dizi Önerileri listesi ile karşınızdayız.

Daha çok K-drama olarak bilinen Kore dizilerini izlemiyorsanız , birçok şeyi kaçırıyorsunuz demektir. Son yıllarda Kore Dizileri dünya çapında bir fenomen haline geldi bildiğiniz gibi. Öyle ki Kore dizisi izleyenler kolay kolay başka dizileri beğenmez oldu. Çoğumuz yeri geldi dizide ki oyuncuların deli gibi hayranı olduk yeri geldi romantik kore dizileri sayesinde aşka bakış açımızı değiştirdik. Ve en ama en önemli etken dizilerin bölümlerinin kısa olması! Yani Türk dizileri gibi senelerce sürüp sizi baymıyor. 16 yada 20 en fazla ise 24 bölümden oluşuyor kore dizileri. Artı her bölüm bir yada bilemediniz bir buçuk saat sürmekte. Hal böyle olunca dizileri izlerken bir kopukluk yaşamıyorsunuz. Bu yüzden bize göre kore dizi ve filmlerinin yeri ayrı.

Gel gelelim. Hem Kore dizilerine yeni başlayacaklar için hemde uzun süredir Kore dizilerini izleyenler için 2020 yılında yayınlanmış en güzel Kore dizilerini sizler için derledik. Yani dememiz o ki yeni başlayacaklar bu dizileri kesinlikle kaçırmayın. İnanın bize bu öneriler sayesinde Kore dizilerinden başka diziler izleyemeyeceksiniz! 2020 yılı en iyi Kore dizi önerileri için hazırladığımız liste sizlerle!

2020 Kore Dizi Önerileri

It’s Okay to Not Be Okay (2020 Yılı En İyi Kore Dizisi)

Kim Soo Hyun ve Seo Ye Ji ‘nin başrolünde olduğu ‘ It’s Okay to Not Be Okay ‘ kore dizisi,  ‘fantazi-romantizm’ karışımı garip bir romantik komedi” olarak tanımlanıyor. Dizi, sevgiden kaçan psikiyatri koğuşunda bakıcı olarak çalışan Moon Kang Tae (Kim Soo Hyun) ve aşkı hiç bilmeyen masal kitabı yazarı Go Moon Young (Seo Ye Ji)’un arasındaki duygusal bağı konu alıyor.

Moon Gang Tae, annesinin öldürüldüğü günün kabuslarından muzdarip olan otistik ağabeyi Sang Tae ile birlikte yaşarken kendi hayatını yaşamaktan kaçan biridir. Otistik abisi, Antisosyal olduğu bilinen ve zor bir kişiliğe sahip olan masal kitabı yazarı Go Moon Young’un büyük bir hayranıdır. Bir dizi olaydan sonra, bu üç kişinin yaşamı birbiri ile bağlanır. Gang Tae, Sang Tae ve Moon Young, birbirleriyle sandıklarından daha fazla ortak noktayı paylaşıyordur.

Bize göre başrol çiftin mükemmel uyumu ile 2020 yılının en iyi Kore dizi önerileri arasında birinci sırada yer almaktadır. Kesinlikle izlemelisiniz!

The King: Eternal Monarch

the king ethernal monarch

Bu Kore dizisinde her şey var: paralel evrenler, zamanda yolculuk, yakışıklı bir kral, güçlü bir kadın dedektif, trajedi ve romantizm. Dizi, Kore Krallığı’nı yöneten ve paralel evrenler arası geçiş yapılan bir portalı keşfeden Koreli imparator olan Lee Gon’un (Güney Kore’nin en popüler aktörlerinden biri olan Lee Min Ho tarafından canlandırıyor) hikayesini anlatıyor. Bambu ormanında keşfettiği bir geçit Kral Lee Gon’u bugün bildiğimiz dünyaya götürür. Orada senelerdir aradığı dedektif Jung Tae Eul (Kim Go Eun) ile karşılaşır. İki farklı dünyada yaşayan bu iki aşığın başlarına neler gelecek? İki dünya arasında ki karmaşa nasıl sonuçlanacak? Diziyi izlerken bu soruların yanıtlarını merak etmekten deliye döneceksiniz!

Hospital Playlist

Hospital Playlist

Grey’s Anatomy gibi veya diğer medikal kore dizilerini sevenler, hastanede çalışan insanların hikayelerini anlatan bu diziye doğrudan dalmak isteyecekler. Öyle ki farklı bir mizacı olan bu diziyi çok beğeneceksiniz. Dizi, yıllardır arkadaş olan beş doktorun (hepsi aynı tıp fakültesine gittiler) hastanede yaşam ve ölüm arasında süre gelen hayatlarını anlatmaktadır. Hospital Playlist, kablolu televizyon tarihinin en çok izlenen Kore dizilerinden biri ve ikinci sezonu 2021’de gösterime girecek!

The World of the Married

Ji Sun Woo ( Kim Hee Ae ), Lee Tae Oh ( Park Hae Joon ) ile evli bir doktordur . İkisinin bir oğlu var ve mükemmel bir ailesi olduğu için çok mutludur. Ancak kocasının kendisini aldattığını öğrendiği andan itibaren her şey değişir. Kocasının ilişkisini ise kendisinden başka tüm yakınlarının zaten bildiğini anladığındaysa kimseye güveni kalmaz. Artık tek düşüncesi kocasını beş parasız bırakıp çocuğuyla beraber yaşamaktır. Fakat bu o kadar da kolay olmayacaktır. Bu dizi, yayınladığı zamanlarda en yüksek reytingleri almıştır. Ayrıca bir çok ödülün de sahibi olmuştur.

Hot Stove League

Dizi de Namgoong Min , uzun süredir mağlubiyetlerde düşüş yaşayan Dreams beyzbol takımının güçlenmesi için elinden geleni yapması gereken menajer Baek Seung Soo rolünde karşımıza çıkıyor. Takım son sırada ve Seung Soo bu takımı düzeltmek geliştirmek için tutuldu, ancak o bundan çok daha fazlasını yapıyor. Herkese meydan okur ve şampiyonluk kazanabilecek mükemmel takımı oluşturmak için elinden geleni yapar. Dizide hayatını takıma adamış operasyon müdürü Lee Se Young rolünde Park Eun Bin rol alıyor. Ayrıca dizi Baeksang ödüllerinde en iyi dizi ödülünü almış bir dizidir.

Alice

Park Jin Gyeom ( Joo Won ), duygularını göstermeyen bir dedektiftir. Gizemli bir vakayı araştırırken zaman yolcularının varlığını fark eder. Zaman yolcuları, Alice adlı bir uzay aracılığıyla gelecekten günümüze gelirler. Park Jin Gyeom, Alice’in başına gelen olumsuz şeyleri engellemeye çalışır. Bu süre zarfında geçmişte ölmüş olan Yoon Tae Yi ( Kim Hee Seon ) ile tekrar tanışır . Park Jin Gyeom, buluşmalarının önemli bir buluşma olduğu konusunda ısrar eder. Yoon Tae Yi ise dahi bir fizikçi ve zaman yolculuğunun anahtarını elinde tutuyor. Birlikte zaman yolculuğunun sırlarını keşfederken, daha büyük bir sırla karşı karşıya geleceklerdir.

Flower of Evil

Flower of Evil

Cha Ji Won ( Moon Chae Won ) bir dedektiftir. Baek Hee Sung ( Lee Joon Gi ) ile evli ve bir kızı var. Baek Hee Sung kendini adamış bir koca ve baba gibi görünse de acımasız geçmişini ailesinden gizler ve başka birinin kimliği altında yaşar. Karısını tamamen kandırıyordur. Cha Ji Won, kocasının yalanlarını öğrenir. Dahası kocasının kendisini yıllarca kandırmasından ziyade hiç sevilmediğini düşünmektedir. Buna rağmen kocasına olan sevgisi yüzünden geçmişin sırlarını ortaya çıkarmak için çabalar.

Flower of Evil İlk İzlenim ve Yorumu için burayı tıklayınız!

Was it Love?

Did we Love Song Ji Hyo

Song Ji Hyo ‘nun “ Was it Love? ” kore dizisi, 14 yıldır kendi başına yaşayan film yapımcısı ve bekar bir anne olan Noh Ae Jung ‘un hikayesini anlatan romantik bir komedidir. Aşk meşk işlerini bırakmış olmasına rağmen, birdenbire dört farklı adam aynı anda hayatına girdiğinde aşk hayatında beklenmedik gelişmeler olmaya başlar. En önemlisi hayatına yeniden dahil olan adamlardan birisi kızının babasıdır. 14 yıl boyunca kendi başına çalışıp didinen Noh Ae Jung’un bundan sonraki yaşamı nasıl olacaktır?

Crash Landing on You

Yoon Se Ri ( Son Ye Jin ), Güney Kore’deki bir holdingin varisidir. Bir gün yamaç paraşütü yaparken şiddetli rüzgarın neden olduğu bir kaza sonucu Yoon Se Ri kendisini Kuzey Kore topraklarında buluverir. Orada, Kuzey Kore ordusu subayı olan Ri Jeong Hyeok ( Hyun Bin ) ile tanışır. Ri Jeong Hyeok Se Ri’yi korumaktadır ve güvenle ülkesine dönebilmesi için ona yardım etmektedir. Kısa süre sonra Ri Jeong Hyeok ve Yoon Se Ri birbirine aşık olur. Bu iki aşık iki düşman ülkenin sorunlarına rağmen birlikte ve mutlu olabilecek midir?

Itaewon Class

itaewon class

Hikaye, temel değerlerinden ve inançlarından ödün vermeden zoru başaran ve intikam ateşi ile kavrulan Park Se Ro Yi (Park Seo Joon) etrafında dönmektedir. Dizi, birçok kötü duruma ve haksız muameleye maruz kalmasına rağmen sonunda ülkedeki en başarılı restorant & bar zincirinin sahibi olan Se Ro Yi ile geçmişte babasının ölümüne sebep olan Janga ismiyle tanınmış bir şirketin arasındaki intikamı konu almaktadır . Hareketli Itaewon şehrinde sırtında ‘eski mahkum’ etiketi olmasına rağmen bu pahalı şehirde bir bar açmak! Se Ro Yi tam da bunu başarıyor. Se Ro Yi, Küçük bir bar işletirken tanıştığı dostları ile birlikte daha da büyüyüp eskisinden güçlü bir şekilde düşmanının karşısında dimdik durmak için elinden geleni yapacaktır. Itaewon Class dizisini izlemek için başka sebepler ararsanız burayı tıklayınız!

Kesinlikle izlenmesi gereken 2020 yılı yayınlanan Kore Dizi Önerileri listemizi sizlerle paylaştık. Yeni diziler geldikçe liste güncellenecektir. Umarız bu dizileri sizlerde bizim gibi beğenerek izlersiniz. Sağlıcakla kalın!

missy

Kendi halinde geçinip giden nev'i şahsına munhasır

Bir Cevap Yazın