It’s Okay to Not Be Okay 16. Bölüm (Final) İncelemesi & Yorumu

Bildiğiniz üzere sevilen drama It’s Okay to Not Be Okay, 9 Ağustos 2020’de son bölümünü yayınlayarak bizlere veda etti. Final öyle güzeldi ki hakkında bir şeyler yazmazsak olmaz. Bu yüzden final bölümünün incelemesi ile sizlerleyiz. Şimdiden söyleyelim yazımızda spoiler olacak. Eğer dizi hakkında sadece bilgi almak istiyorsanız sizleri buraya alalım.

It’s Okay to Not Be Okay Final Bölümü İncelemesi & Yorumu

Dizimizin bittiğine hala inanamıyorsunuz biliyoruz. Çünkü finali izledikten sonra keşke bitmeseydi diyerek bizde inanamadık. Fakat her güzel şeyin bir sonu olduğu için bu güzel dizininde sonu gelecekti elbette. Diziyi Kore Medya ailesi olarak 2020 yılının en iyi kore dizisi olarak gördüğümüzü de söylemeden geçmeyelim. En önemlisi de bu güzel dizi bizlere, Kim Soo Hyun ‘un kore dizi sektöründeki en sevilen aktörlerden biri olduğunu hatırlattı. Seo Ye Ji ve Oh Jung Se gibi iki mükemmel oyuncuyu küresel olarak insanlara tanıttı.

Her cumartesi ve pazar It’s Okay To Not Be Okay, hayranlarına harika bir hikaye, her yönden kusursuz bir oyunculuk ve kaliteli görseller ile bizi ekranlarımıza kilitledi. Dizi, Moon Gang Tae (Kim Soo Hyun), Go Moon Yeong (Seo Ye Ji) ve Moon Sang Tae (Oh Jung Se) üçlüsünün, birbirlerinin duygusal ve psikolojik yaralarını nasıl iyileştirdikleri de dahil olmak üzere arasındaki ilişkiyi çok güzel bir şekilde bizlere aktardı.

Dizi boyunca o kadar çok şey oldu ki şaşırtıcı bir şekilde OK Psikiyatri Hastanesi baş hemşiresi Heung Ja’nın, Moon Yeong’un annesi olduğu ortaya çıkmıştı. Pek çoğumuz, hasta Park Ok Ran’ın Gang Tae ve Sang Tae’nin annesinin gerçek katili olduğunu düşünüyordu. Kimimizde Moon Yeong’un annesinin katil olabileceğini öne sürüyorduk.

Ama her ne kadar zorlama bir senaryo gibi gelse de katilin Moon Yeong’un annesi baş hemşire Heung Ja olduğu ortaya çıktı. Baş hemşire rolündeki Jang Young Nam ani karakter ve kişilik değişikliği ile aktris olarak olağanüstü yeteneğini gerçekten vurguladı. Finale doğru gerçekten dehşet vericiydi – başlangıçtaki davranışıyla tam bir tezat oluşturuyordu. Kendisini takdir ediyoruz.

Değişikliklerden bahsetmişken, Nam Juri’nin Gang Tae’ye karşı olan platonik aşkından sıyrılıp kendisi için neyin en iyisi olduğunu anlayan birine nasıl dönüştüğünü de gördük. “Müdür Oh, Nam Ju Ri’yi OK Psikiyatri Hastanesi’nin baş hemşireliğine terfi edebilir misiniz lütfen? Kesinlikle bir terfiyi hak ediyor.” Nam Ju Ri ve Başkan Sang da bizce tatlı bir çift oldular. Sizce de öyle değil mi? İşlerin onlar için iyi olacağını umuyoruz!

Moon Sang Tae rolü ile (Oh Jung Se) resmen döktürmüş.

Moon Yeong ve Gang Tae’ye geçmeden önce, Sang Tae’nin It’s Okay To Not Be Okay‘deki karakter gelişimine bir göz atalım . Oh Jung Se’nin dramadaki oyunculuk performansı sizce de muhteşem ötesi değil miydi? Bizce öyleydi. Sonunda illüstratör olma hedefine ulaşan Moon Sang Tae, erkek kardeşi ve Moon Yeong’un ilişkisini onayladığında herkesi mutlu etti.

Sonuçta o bir ağabey; ve ona ihtiyacı olanların yanında bulunarak bunu kanıtladı. 15. bölümde, Moon Yeong ve Gang Tae’yi Heung Ja’dan kurtarmak için oradaydı. Ayrıca Moon Yeong’u en üzgün zamanında teselli eden de oydu ve en önemlisi her zaman Gang Tae için oradaydı.

Seo Ye Ji tarzı, güzelliği ve oyunculuğu ile kendisini kanıtladı!

Son bölümde Moon Yeong , Sang Tae’nin resmettiği son masal kitabı Finding The Real Face’i yayınladı. İlk birkaç bölümden sonra (bariz nedenlerden dolayı) yazar olduğuna dair bağlantılar pek görmesek de, yeni kitap onun kişiliğindeki ve yazı tonundaki değişiklikleri vurgulamanın harika bir yoluydu. Ayrıca Moon Yeong karakterinin Seo Ye Ji için yazılmış olduğunu da söyleyelim. Resmen Go Moon Yeong karakteri ile bütünleşmişti kendisi.

Çok boyutlu karakterini tasvir etme biçiminden tutun muhteşem tarzına kadar kendisi on numara beş yıldızlık bir performans sergiledi. Sang Tae’nin hayalini gerçekleştirdi ve Moon Gang Tae’yi çok sevdi. Seo Ye Ji‘yi yeni projelerde görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bizce Kim Soo Hyun Kore’nin en değerli aktörlerinden biri!

Dizinin başından itibaren izleyicilerin sempati duyduğu Moon Gang Tae’ye gelecek olursak, sadece etrafındaki insanlar ona ihtiyaç duyduğunda öne çıkmakla kalmadı, aynı zamanda kendini daha çok sevmeye de karar verdi. Sonunda annesinin ölümünden Moon Yeong’un annesinin sorumlu olduğunu öğrenmesine rağmen daha mutlu bir insan oldu. Olanların kız arkadaşının hatası olmadığını anladı. Moon Gang Tae’nin ağabeyiyle ne kadar gurur duyduğunu da gördük. Kim Soo Hyun gerçekten de oyunculuğu ve yakışıklılığı ile mükemmel biri olduğunu bu dizide ki karakteri ile bize kanıtladı. Kanıtlamasına gerek bile yoktu aslında değil mi? Kendisinin mükemmel bir oyuncu olduğu bilinen bir gerçek zaten.

Moon Gang Tae ve Moon Yeong çiftimizin ilişkisinide değinelim az birazcık. İlişkilerinde her dizide olduğu gibi inişler çıkışlar elbette oldu. Çiftimiz, kelebekler, kan, gözyaşları, psikopat anne ve daha fazlasıyla uğraşırken bile hep birbirlerine destek oldu. Ayrıca oyuncuların birbiri ile uyumu ve romantik sahneleri o kadar güzeldi ki gözlerimizde kalplerle izledik. Anlayacağınız dizi de romantik sahnelerde boldu.

Kore Medya ailesi olarak It’s Okay To Not Be Okay , Itaewon Class dizisinden sonra (hatta Itaewon Class‘ı da solladı) 2020 yılının en başarılı kore dizilerinden biri olduğunu düşünüyoruz.

16 bölüm boyunca ana karakterlerin geçmişlerinin gerçeğini bulduk. Tamam Olmayan bir şey varsa o da, sevdiğiniz birine gerçekten değer verdiğinizi göstermenin ne kadar önemli olduğudur. Aynı zamanda, duygusal sorunlardan muzdarip olanları arkadaşlardan, aileden ve hatta profesyonellerden yardım almaya teşvik etmemiz gerektiğini öğrendik. Dizinin bizi öğrettiği en önemli şey ise:

It’s Okay To Not Be Okay – İyi Olmamak Sorun Değil !!

Dizi herkes için mutlu bir notla bitiyor; hak edilmiş bir mutlu son. Sizlerin It’s Okay To Not Be Okay dizisi hakkındaki düşünceleriniz neler?

It’s Okay To Not Be Okay kore dizisi hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın .

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumlar

Takip Et

Facebook Twitter Pinterest
0
Lütfen yorum bırakınx
()
x