Anasayfa » Flower of Evil Dizisi İlk İzlenim & Yorumu

Flower of Evil Dizisi İlk İzlenim & Yorumu

lee jun ki moon chae won

Lee Joon Ki ve Moon Chae Won ‘un başrolünde olduğu ‘ Flower of Evil ‘ kore dizisi 1. bölüm ile güzel bir başlangıç yaptı. Öyle ki Lee Joon Gi  mükemmel bir karakterle geri döndü. Diziye posterlerde göründüğü kadar da iç karartıcı olmadığını umarak başladım ve tam olarak da öyle oldu. Küçük kızıyla vakit geçiren tatlı mı tatlı bir baba karşıladı bizi. Ama hemen hemen her sahnede gözlerinde ki karanlık parıltıyla içimizi de ürpertti. Ve ilk bölümde gördüğüm şeylerden en önemlisi de Lee Joon Ki ve Moon Chae Won birbirlerine çok yakışıyorlar.

Flower of Evil Dizisi İlk İzlenim

Öncelikle dizimizin başrollerinin daha önce Criminal Minds isimli kore dizisinde oynadıklarını belirteyim. Ama itiraf etmeliyim ki polisiye tarzı dizileri çok sevemediğim için Criminal Minds‘ı bir bölümden fazla izleyemedim. Yani Lee Joon Ki var izlemeliyim dedim fakat hiç ısınamamıştım o diziye. Bu yüzden yeni dizi de evli çifti canlandıran iki güzel oyuncunun kimyası nasıl olacak diye merak eder oldum. Bu merakım da dizinin ilk saniyelerinde giderilmiş oldu. Çünkü dizi baya romantik sahnelerle başladı. İzleyenler anlamıştır.

Başlarda mutlu bir aile görüyoruz lakin Baek Hee Sung ( Lee Joon Ki ) ‘un ailesi ile bir araya gelindiğinde bazı gariplikler olduğunu görüyoruz. Kızları büyükanne ve büyükbabasından korkuyor ve gelinlerine ve torunlarına karşı soğuk birer ebeveynler. Elbette dizi, neden bu şekilde davrandandıklarını sır olarak bırakıyor.

Bölümün geri kalanı boyunca Cha Ji Won ( Moon Chae Won ) ‘un üzerinde çalıştığı bir vaka hakkında incelemeleri (merdivenlerden düşen ve babasının onu ittiğini söyleyen genç bir çocuk hakkında) ve Baek Hee Sung karakterinin günlük hayatını anlatan sahneler görüyoruz.

Moon Chae Won işinde çok iyi ve zeki olan bir polisi canlandırıyor. Yine de, kocasına gelince kör olduğu gözler önüne serilmiş. Gözleri sevecen bir eş ve babayı gördüğü için başka şeyleri fark edemeyecek kadar. Yada aşkın gözü kördür mü demek gerekir? Ailesi etrafta olmadığı zamanlarda, sadece kameraya bakarak bile tüylerini diken diken eden bir kocaya sahip. İlerde Cha Ji Won karakterinin çok üzüleceğini düşünüyorum.

Bölüm bitmeden hemen önce ise bir muhabir eski bir seri katil davasından bahsetti. Ki anlaşıldığı üzere ucu Baek Hee Sung’a dokunan bir haber bu. Dizi izleyicileri olarak, devam eden bölümlerde muhabirin araştırma yapması durumunda Lee Joon Gi‘nin GERÇEKTEN seri katil olup olmadığını anlamaya çalışmaktan kafayı yiyeceğiz. Yada “Tüm bu davranışlarının arkasında yatan başka bir gerçek var mı?” diye kafamızda deli sorularla diziyi izleyeceğiz. Orası kesin.

Flower of Evil Dizisi Yorumu

Söylemeliyim ki, Flower of Evil dizinin ne şekilde evrileceğini düşünmek meraklanmama sebep oldu. Lee Joon Ki mükemmel bir oyunculuk sergilemiş. Yani bir insan hem nasıl bu kadar sevecen bakışlara sahipken nasıl bir anda buz kestiren bakışlara sahip olabilir ki? Kendisi çok sevdiğim bir oyuncu zaten ama burada daha bir döktürmüş bence.

Dizinin yönetmeni de çok iyi. Öyle ki dizinin gerilimine büyük katkıda bulunmuş. (Chicago Typewriter dizisini de yönetti). Moon Chae Won ise Nice Guy ve Good Doctor dizilerinde severek izlediğim bir oyuncu ve bu dizide ki karakterini de sevdim. Gerçekten zeki bir dedektif ve kocasının biraz ürkütücü olduğunu göremediği için onu suçlayamam. Yani adam resmen iki yüzlü değil mi? (ama hala tam olarak ne sakladığını bilmiyoruz) Ki kadın kocasını seviyor. Yani fark etmemesi çok doğal bence. Birlikte çalıştığı iş arkadaşları ile olan ilişkisi de çok güzel anlatılmış. Kocasından şüphelenmeye başladığında ona yardım edip yanında olurlar diye umuyorum.

Anlayacağınız birinci bölüm çok güzel bir bölümdü ve devamı için meraktan ölüyorum. Sabırlı olmaya çalışacağım! Asıl soru şu ki, 15 bölüm boyunca Lee Joon Gi‘nin ürkütücü ya da tam anlamıyla kötü olduğu ortaya çıkarsa diziyi izleyebilir miyim? Çünkü gerçekten tüylerimi diken diken ediyor. Ama dizi birinci bölümdeki gibi güçlü havasıyla devam ederse, o zaman evet, izleyebilirim!

Sizler Flower of Evil dizisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Aşağıda yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın