TWogether – Netflix’in Kore Reality-Gezi Programı İnceleme ve Yorumu

Bugün sizlere koreli aktör Lee Seung Gi ve tayvanlı aktör Jasper Liu‘nun bir arada olduğu, Netflix tarafından 26 Haziran 2020’de yayınlan TWogether programından bahsedeceğiz. 8 bölümlük bu eğlenceli programda Lee Seung Gi ve Jasper Liu‘ya hayran olmamak elde değil diyebiliriz. Öyle ki ikisinin tatlı halleri bizi ekran başında büyüledi. Eminiz sizleri de büyüleyecek.

twogether

Twogether, farklı Asya kültürlerini, mizahı ve muhteşem yerleri bir araya getiren güzel bir program. Ayrıca 8 bölüm boyunca Lee Seung Gi ve Jasper Liu arasındaki arkadaşlığın nasıl geliştiğine de şahit oluyoruz. Programda, yakışıklı aktörlerimiz Tayland, Nepal ve Endonezya dahil olmak üzere farklı Asya ülkelerine seyahat ederek çeşitli görevler tamamlayarak hayranlarını arıyorlar. Seyahat boyunca, aktörlerimizin farklı dil konuşsalar da bir şekilde anlaştıklarını ve komik hallerine şahit oluyoruz. Özellikle Lee Seung Gi her zamanki tatlı halleri ile bizi mest etti.

TWogether’in Yönetmeni Running Man’in Eski Yönetmeni!

Programın yönetmeni ise Running Man‘in eski yönetmeni PD Cho Hyo Jin. Ki Twogether programı da bir nevi Running Man‘i andırıyor. Running Man‘in Kore dışında çekilen bölümlerini beğenerek izlediyseniz eğer bu programı da beğenerek izleyeceksiniz demektir. Üstelik program iki adet yakışıklı ve bir o kadar da sevimli aktörleri barındırıyor. Daha ne olsun değil mi?

lee seung gi jasper Liu

Program, seyahat shovlarından ne bekliyorsunuz her şeyi karşılıyor diyebiliriz. Gidilen ülkedeki farklı güzel yerleri tanıtması ve görsel açıdan sergileyişi oldukça iyiydi. Ama aklımızdan şöyle bir düşünce de geçmedi değil. Keşke 8 bölüme 3 ülkeyi sığdırmaya çalışmasalardı da sindire sindire her ülkenin daha ayrıntılı kültürlerini inceleyebilseydik. Tabii ki bu haliyle de çok mükemmel bir program olmuş lafımız yok. Ama Lee Seung Gi ve Jasper Liu‘yu daha çok görmeyi kim istemez.

Twogether‘ın her bölümü yaklaşık bir saat sürüyor. Gittikleri farklı Asya ülkelerinde ki hayranlarının evini bin bir meşakkatli görevler sayesinde bulan aktörlerimiz hayranları ile tanışarak onlara sürpriz yapıyorlar. Düşünün Lee Seung Gi‘nin deli gibi hayranısınız ve sizin evinize gelmiş oturuyor. Öyle bir program yani. İki aktörün de hayranlarına karşı davranışları çok cömertti. Takdir edilesiydi desek yeridir. Ayrıca Lee Seung Gi tek başına bir programın sunucusu olacak kadar gelişmiş. Bunu da söyleyelim. Öyle ki bölümler boyunca kahkaha atmamızı sağlayan neşe kaynağıydı. Bazen hilekar bazen ise tam bir şebek.

twogether lee seung gi jasper liu

Uzun lafın kısası seyahat belgesellerini ve Running Man tarzı programları izlemeyi seviyorsanız Twogether tam size göre. Daha önce hiç Kore programı izlemediyseniz eğer bu program güzel bir başlangıç olacaktır. Umarız bu COVID-19 endişesi sona erer de Lee Seung Gi ve Jasper Liu‘yu yeniden bir arada görebiliriz.

Twogether fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

missy

Kendi halinde geçinip giden nev'i şahsına munhasır

Bir Cevap Yazın