It’s Okay to Not Be Okay 3. Bölüm İncelemesi & Yorumu

Kim Soo Hyun ve Seo Ye Ji ‘nin başrolünde olduğu ‘ It’s Okay to Not Be Okay ‘ kore dizisi 3. bölüm inceleme ve yorumu ile sizlerleyiz. Bu bölüm tahmin ettiğimiz gibi Ok Psikiyatri Hastanesi’ne geçişle başladı. Hastane personeli, müdürü gibi bir çok yeni karakterle tanıştık. Güzel olmadı mı? Bizce güzel oldu. Hastanenin de Romantic Doctor dizisinde ki hastane ile benzerliği de (hatta aynısı) gözümüzden kaçmadı.

Çok güzel eğleniyor. Değil mi?
Ben, sadece seninle mi eğlensem?

~~ Uyuyan Cadı~~

1) Geçen bölüm Ok Psikiyatri Hastanesi’ne gelen Moonyoung‘un bu bölümde ne kadar da çatlak olduğunu anladık. Yakışmıyor mu? Bizce yakışıyor. Herkes biraz çatlak olmayı ister. Ki Moonyoung‘un böyle bir kişiliğinin olmasının da sebebi geçmişte yaşadığı acılar olduğu düşünülürse varsın çatlak olsun. Yeter ki mutlu olsun.

Nam Juri‘nin kıskanç bir karakter olacağı 3. bölüm ile kesinleşmiş oldu. Moonyoung ile ne gibi bir ilişkisi olduğunu henüz anlayamadık fakat kardeş olabilirler mi diye düşünmeden edemedik. Tabii bilemiyoruz okuldan arkadaş da olabilirler ilerleyen bölümlerde kokusu çıkar sanıyoruz.

2) Moonyoung‘un açık bir şekilde Kang Tae‘yi istediğini söylemesi de bizi oldukça şaşırttı. Hiçbir kadın kolay kolay bir erkeğe açık sözlülükle “İstediğim sensin” diyemez. Hele ki istemesinin sebebi erkek güzelse! (Tamam! Kim Soo Hyun güzel orası ayrı. ) Moon Kang Tae‘nin yazarımızın seni istiyorum demesine apışıp kalması ve kendini ağırdan satması ama gözlerindeki bakışın ben de seni istiyorum diye haykırması ise ayrı bir ironi olsa gerek.

Bu bölümde hastane müdürü, baş hemşire gibi yeni karakterlerle de tanıştık. Karakterleri sevdiğimizi belirtmek isteriz. Bizce diziye renk katmışlar. Hastane müdürünün Moonyoung‘a öğretmenlik teklif etmesi ise şaşırtmadı. Bir şekilde bu hastaneye gelip gitmesi için bir bahanesi olması gerekiyordu. Hastane müdürünün ödül olarak babasını gezmeye çıkarmasını teklif etmesi de bir çeşit terapi seansı gibi geldi bize. Tabii müdür ne düşünüyor ileride anlarız eminiz.

Bizimde Wow! olduğumuz sahne. Tam komediydi değil mi?

3) Söylendiğine göre babasının Moonyoung‘un doğumu şerefine yaptırdığı evin kasveti içimize işledi desek yeridir. Farklı korku temasıyla insanın içinin ürpermemesi imkansız. “Bu evde neler yaşandı acaba?” sorusunu sorduk.

Ayrıca Moonyoung‘un kleptomani hastalığı olmasının yanı sıra daha büyük bir psikolojik sorunu olmamasını da diledik. Zira araba kullanırken gördüğü halüsinasyon ve evde gördüğü rüya hiç hayra yorulacak bir durum değildi.Dizinin psikoloji üzerine bir dizi olmasından dolayı ilerleyen bölümlerde üzücü olaylar yaşanmaz umarız.

Rüyanın ardından acı çeken Moonyoung’un Kang Tae’yi düşünerek kendisini sakinleştirmesi de çok duygusaldı. Gerçekten gözlerimiz doldu. Bu sahnenin güzelliğine kim düşmez değil mi?

4) 3. bölüm de Moonyoung’un açık sözlülüğü gerçekten hayret verici bir şekilde mükemmeldi. Dramanın eğlenceli diyaloglarla bizlere tebessüm ettirmesi bir yana karakterlerin iç dünyasını güzel bir şekilde gözler önüne sermesi çok iyiydi.

Öyle ki Moonyoung’un Kang Tae’yi “İki yüzlü!” olarak tanımlaması üzerine sessiz kalıp bir şey söyleyememesi ve Moonyoung’un babasının yanından geçerken hem korkması hem de umursamıyormuş gibi davranmaya çalışması gibi durumlar karakterlerin gerçek iç dünyasını bizlere gösterdi.

Burada abisine sarılırken Moonyoung’un iki yüzlü dediği anı hatırlaması da üzücüydü. Senelerdir büyük bir yükün altında ezildi belki de Kang Tae. Bu sahnede duyduğu suçluluk duygusu gözlerinden okunuyordu resmen.

5) Abisinin sorumluluğu, işi ve sürekli taşınmaları gibi senelerdir ezildiği yükün ne kadar ağır olduğunu izledik. Kang Tae’nin hastayı izlerken kendisinin de biraz olsun delirmek ve gönlünce eğlenmek istemesi gerçekten içimizi acıttı. Nasıl bir yükün altında ezilmişse artık Moonyoung’a cesur bir şekilde “Ben sadece seninle mi eğlensem?” deyiverdi.

Tabii ki tanıdığımız Kang Tae diğer bölümde “Yoo. Öyle bir şey demedim.” e bağlayacak orasından eminiz ama olsun. Umarız kalbimizi pırpır ettirecek daha nice güzel bakışmalar ve diyaloglar duyarız.

It’s Okay to Not Be Okay 3. Bölüm Yorumunun sonuna geldik. Gelecek bölümde görüşmek üzere!

missy

Kendi halinde geçinip giden nev'i şahsına munhasır

Bir Cevap Yazın