It’s Okay to Not Be Okay 2. Bölüm İncelemesi & Yorumu

Kim Soo Hyun ve Seo Ye Ji ‘nin başrolünde olduğu ‘ It’s Okay to Not Be Okay ‘ kore dizisi 2. bölüm inceleme ve yorumu ile sizlerleyiz. Bu bölümde çiftimiz o kadar güzellerdi ki izlemeye doyamadık. Özellikle Kim Soo Hyun ‘un bakışları ve Seo Ye Ji‘nin karakteri bizi çok etkiledi. Bu dizinin 2020 yılının en sevilen kore dizileri arasında ilk sırada yer alacağına ikna bile olduk.

Küçük kız her yere kırmızı ayakkabıları ile gidermiş. O ayakkabıları giydiğinde ayakları kendiliğinden dans etmeye başlarmış. Ne dans etmeyi kesebilirmişsin ne de ayakkabıları çıkarabilirmişsin. Böyle olmasına rağmen küçük kız kırmızı ayakkabılarından asla vazgeçmemiş. En sonunda cellat kızın ayaklarını kesmek zorunda kalmış. Ancak kesilen ayaklar kırmızı ayakkabıların içinde dans etmeye devam ediyormuş. Bazı şeyleri ne kadar uğraşırsan uğraş birbirinden ayıramazsın. O yüzden saplantı, asil ve güzeldir. Ben… Sonunda kırmızı ayakkabılarımı buldum.

– Sen buraya neden geldin?
– Sence? Seni özlediğim için geldim.

It’s Okay to Not Be Okay 2. Bölüm İncelemesi & Yorumu

~~ Kırmızı Ayakkabılı Kadın~~

1) Küçükken tanıştığını anladığımız Kang Tae ve Moon Young’un birbirlerine karşı bakışlarında ki güzelliği bir yana bırakırsak geçmişte yazarımızın Kang Tae’de çok da iyi bir izlenim bırakmadığını hatta kendisini korkuttuğuna tanık olduk. Zira kim bir kızın kelebeği acımasızca ortadan ayırdığını görse topuklayıp kaçardı.

Its Okay to Not Be Okay 1

Kore dizilerinde ilk defa bu tarz bir kadın karakterle karşılaştığımız dizide Seo Ye Ji mükemmel bir iş çıkarmış. Kendisine yazılan cümleler gerçekten hem cesur hem de anlamlı cümleler. Başka dizilerde böyle bir kadın karakter varsa da biz görmedik. Görenler varsa aşağıda yorumda belirtebilir. Bu arada abisi için imza almaya çalışan ve masal kitabında imza değilde abisinin imza gününe davet edildiği yazısını gören Kang Tae’nin halleri de izlemeye değerdi.

2) Animasyon tarzı çekimler ve masallar diziye gerçekten çok yakışıyor. Hatta bu masallar acaba Kore’de gerçekten var mı? Yoksa bu diziye özel olarak mı yazıldılar? Gibi soruları aklımıza getirmedi değil. Zira dizinin senaryosu bir yana içinde ki masallar ayrı bir senaryo gibi. Senarist bu açıdan çok iyi bir iş çıkarmış.

Bu animasyon ve masallar, izlerken keyif veriyor adeta. Bu arada Moonyoung‘un açık sözlülükle Kang Tae‘yi istemesi bizim içimizden geçenlere tercüman olmadı değil.

3) Bu bölümde Moonyoung ile bir bağlantısı olan Nam Juri‘nin Kang Tae‘yi tanıdığını ve ona karşı bir şeyler hissettiğini anladık. Nam Juri işinden kovulan Kang Tae‘yi çalıştığı hastaneye davet etti. Dizide ki bütün karakterlerin bu hastanenin bulunduğu şehirde bir bağı olması nedeniyle dizinin devamının burada geçeceği de anlaşılmış oldu.

Bu hastanenin olduğu şehirde Kang Tae‘nin annesinin bir cinayete kurban gittiğini öğrendik. Hatta ölmüş halini gösterdikleri zaman boynundaki bıçaktan kaynaklı olduğunu düşündüğümüz yara izinin özellikle gösterilmesi, ilk bölümde ölü olarak bulunan psikopat babanın katiliyle bir alakası olabilir mi diye düşündürdü. Annesi öldükten sonra hem kelebeklerden hem de sosyal hizmetlerden kaçan iki kardeşin büyürken neler yaşadıklarına dair görüntüler de görürüz umarız.

4) Moonyoung‘un annesinin öldüğü öğrendik bu bölümde. Annesi ile çok da iyi anıları olmadığını düşündüğümüz yazarımızın çocukluğunu daha da merak eder olduk.

İmza toplantısında yaşanan üzücü olaya gelirsek o kadar dumura uğradık ki kelimeler kifayetsiz kalır. İnsanların karşısındaki kişinin saf mı yoksa kötü biri mi olduğunu ayırt edemeyecek kadar gözleri kör olmuş. Tabii ki çocuğunu koruma iç güdüsüyle biraz sert çıkabilir. Ama karşısındaki kişinin normal biri olmadığını anladığı halde aynı hareketlere devam etmesi bizi çileden çıkardı. Bu sahne bizleri üzdüğü gibi herkesi üzmüştür eminiz. Moonyoung‘un her ne kadar başı belaya girse de yardım etmesi ve bir o kadar da karizma olması sinirimizi birazda olsa yatıştırdı.

Bu güzel sahneyi de eklemezsek olmaz.

5) Bu gazeteci olduğunu düşündüğümüz pisliğin hakkında yorum bile yapmaya gerek olmadığını düşünüyoruz. Yazarımız çok da iyi yaparak hislerimize tercüman oldu. Ellerine sağlık.

Bu güzel Kelebek Kucaklaması sahnesini de ekleyelim de bir önceki fotoğrafı unutup ağzımız tadı yerine gelsin.

6) Bölümün sonlarına doğru Kang Tae‘nin geçmişle yüzleşmeye karar vererek Ok Psikiyatri Hastanesi’nde işe başlamayı kabul etmesi dizinin burada devam edeceği tezimizi doğruladı. Ayrıca yazarımız, Kang Tae‘yi küçükken tanıdığını da hatırladı. O da yetmedi gitmek bile istemediği babasının yattığı hastaneye Kang Tae için ayak bastı.

Bakalım gelecek bölümlerde bizleri ne tür güzel masallar karşılayacak. Merakla bekliyoruz!

It’s Okay to Not Be Okay 2. Bölüm için sizler neler düşünüyorsunuz?

missy

Kendi halinde geçinip giden nev'i şahsına munhasır

Bir Cevap Yazın