Crazy Romance 2019 Kore Filmi İncelemesi

Bugün sizlere beni hayal kırıklığına uğratan, başrol de Gong Hyo Jin ve Kim Rae Won ‘un olduğu orjinal adı ” The Most Common Date ” olan Güney Kore romantik komedi filmi “ Crazy Romance ” dan bahsedeceğim.

Crazy Romance filminin konusu:

Başlangıçta, düğün günlerinden hemen önce nişanlısı ile ayrılan Jae Hoon (Kim Rae Won) için işlerin nasıl mutsuz ve sefil olduğunu görüyoruz. Ayrılık acısı henüz geçmemiş, çalışma saatinden sonra sık sık içki içiyor. Nereden geldiğini bilmediği bir kedi ve sarhoş olduğu zamanlar nereden aldığı bilinmeyen mısır koçanlarıyla dolu dağınık bir daire de yaşıyor. Ayrılık sonrası salmış kendisini anlayacağınız.

Jae Hoon, çalışma arkadaşları ile birlikte başka bir içki akşamında kendinden geçerken, çalıştıkları şirkette ilk iş gününde olan Seon Yeong (Gong Hyo Jin) ile ilgili oldukça utanç verici bir olaya tanık oluyorlar. Bu tanık oldukları olay sonrası şirket çalışanları sürekli dedikodular yayıyor. Bu esnada da Jae Hoon ve Seon Yeong birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlıyorlar. Jae Hoon ayrılık acısı dinmediği için, Seon Yeong’un da erkeklere karşı ön yargılı olması gibi meselelerle filmin sonuna geliyoruz.

Gong Hyo Jin Kim Rae Won

Kısaca konusu bu şekilde filmin. Aslında bu iki satırda filmi bile anlatmış olabilirim. O derece boş bir filmdi anlayacağınız. Romantik komediyi çok seven birisi olarak beğenemedim ne yazık ki. Yani film de Gong Hyo Jin ve Kim Rae Won ikilisi olmasa sonuna kadar bile izlenmez diyebilirim. Yan karakterlerde de mükemmel oyuncular vardı yok diyemem. Kötü adam rollerinin aranılan ismi Jung Woong In vardı mesela filmde. Kendisi çok sevdiğim bir oyuncudur filmde de her zaman oynadığı karakterlerin dışında sevecen bir karakter yazılmış kendisine. Gayet de güzel iş çıkarmış.

crazy romance 01

Ama film öngörülebilir hikaye akışı, mükemmel oyuncu kadrosu ile zaman zaman bazı yerlerde eğlendirse de, ne filmde ki romantikliği ne de komediyi hissedebiliyorsunuz . Dahası şirkette erkek çalışanların kadınlara karşı sergiledikleri davranışlar o kadar saygısızcaydıki gerçek hayatta da bu şekilde diye düşünmeden edemiyorsunuz. Eğer öyleyse, “Kore de çalışan kadınlara Allah sabır versin! ” diyorum ve yazımı burada sonlandırıyorum.

Siz filmi izlediyseniz neler düşünüyorsunuz? Yorum yazarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

missy

Kendi halinde geçinip giden nev'i şahsına munhasır

Bir Cevap Yazın