” Itaewon Class ” Kore Dizisini İzlemeniz İçin 9 İyi Sebep

Itaewon Class  Kore Dizisini İzlemeniz İçin 9 İyi Sebebi sizler için derledim.

Bu senenin en sevdiğim dizilerinden biri olarak yazmasaydın diziye ayıp etmiş olurdum.

Buyrun sebeplerimiz ↓

1) Tabii ki Park Sae Royi rolünde Park Seo Joon. Oyunculuk desen mükemmel ötesi. Tipini hiç söylemiyorum bile. Göz var nizam var. Bakınız kanıt ↓

park seo joon

2) Itaewon Class dizisinde birçok renkli karakter var. Nasıl denir her telden var. Sosyopatı, transeksüeli… Ayrıca bu yan karakterlerin hikayelerine de yer vermesi sadece başrol odaklı olmaması da dizide bir artı.

itaewon class oyuncuları

3) Jang Dae Hee rolünde  Yoo Jae Myung Ajussi. Kendisi rolü oynamamış yaşatmış resmen. Şapka çıkarıyorum kendisine. Bir insan kötü ve mendebur rolünü bu kadar iyi nasıl yansıtabilir anlamış değilim. Adamı izlerken Park Sae Royi ile birlikte sizde diş biliyorsunuz. 

yoo jae myung

4) Aşk üçgeninin suyunun çıkarılmaması. Arkadan iş çevirme yok, entrika yok. Tam tadında. Kimisi  Saeroyi ile Jo Yi Seo arasındaki ilişki çok hızlı oldu demiş. Tam anlamıyla Saeroyi kıza nasıl aşık oldu çabuk oldu gibi. Ama şöyle de bir durum var. Saeroyi zaten Yiseo’ya aşıktı. Sadece odunluğundan geç fark etti. Bir de bu taraftan bakın.

itaewon class 1

5) Kurulan ittifaklar. Hiç kimse ihanet etmedi yav o bile yeter. Gerçi yaşlı teyzenin olayı tam bir klişeydi ama olsun. 

itaewon class 5

6) Oh So Ah karakterinde Nara. Çok nazik,ağırbaşlı ve mantıklı hareket eden bir karakterdi bana göre. İzlerken siz de sevecekseniz eminim. Gerçi çoğu kimse sevmemiş kendisini ama ben sevdim. Ha bu arada Mantıklı demişken sadece bir konuda mantıklı hareket edemedi kendisi. Onu da izleyince anlarsınız. 
 

nara oh so ah

7) Dostluk, aşk gibi unsurların tadında ve bozmadan işlenmesi. İçiniz şişmiyor yani. Özellikle dizide dostluk ön plandaydı. Güven duymak ve bir insana ihtiyacınız olduğunu kabullenmek kadar güzel bir şey yoktur bence.

kim da mi

8) Jang Geun Won rolünde Ahn Bo Hyun. Bir karakter hem bu kadar aptal olup hem de bu kadar saf olabilirdi. İzlerken acıyorsunuz elinizde olmadan. Bu arada kendisini saçları hep dağınık olarak görmek dileğiyle.  Resimdeki bu saç stili kendisine hiç gitmiyor ne yazık ki.

ahn bo hyun

9) Gel gelelim son maddemize. Itaewon Class denilince akla gelebilecek yegane şey. Ne mi? Müzikleri bir harika. Özenle seçilmiş mübarek. Bölümü izlerken müziği daha çok seviyorsunuz desek yeridir. Özellikle Ha Hyun Woo ‘nun Stone Block şarkısı. 

Yani uzun lafın kısası izleyin izlettirin! 16 bölüm zaten hemencecik bitiveriyor.

Dizinin konusunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Youtube kanalıma da abone olmayı unutmayın.

Diğer kore dizi önerilerimiz için →  Kore Medya tık tık!

missy

Kendi halinde geçinip giden nev'i şahsına munhasır

Bir Cevap Yazın